Makary Stasiak - strona prywatna polski english
Blog
Galeria
Podziękowania
Kontakt
Blog

2010-10-13 10:55:28

Odpowiedź

Przepraszam Państwo za moją chwilową nieobecność na blogu wynikajacą z natłoku zajęć.

Chciałbym odnieść się do zarzutów wobec moich działań, które padły w komentarzach pod moim ostatnim wspisem. Zarzucono mi, jakobym "Na krwawicy ludzi zarobił na licznych przekrętach", czy "nie widział związanych z tą sytuacją [kryzysem uczelni] także zaniedbań etycznych (przede wszystkim) związanych z wewnętrznym funkcjonowaniem swojego Państwa oraz zaniedbań etycznych względem otoczenia".

Jeśli chodzi o rzekomo dokonywane przeze mnie "przekręty", to Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi była kontrolowana w ostatnim czasie pod każdym względem w trakcie około 50 kontroli, które nie wykryły żadnych nieprawidłowości finansowych w działalności Uczelni. Jedną z tych kontroli dokonała na zlecenie Sejmu Najwyższa Izba Kontroli, dlegatura w Warszawie. Nie wykryła żadnych "przekrętów".

Ja oceniam, że AHE kieruje się wysokimi standardami etycznymi. Nie będą podawał przykładów. Oceńcie Państwo sami.

Natomiast prawdą jest, że Uczelnia nadal nieuregulowała wszystkich zaległości wobec pracowników, które były nieuchronnym wynikiem utraty 75% studentów. Pozostaje mi za to przeprosić.

Uczelnia jest dobrem społecznym . Od postaw pracowników, studentów, dydaktyków zależy, czy nadal będzie istnień i funkcjonować.

Poniżej zamieszczam treść apelu, który został rozezłany do dydaktyków Akademii.

Szanowni Państwo,
Nauczyciele akademiccy!

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna znalazła się na kolejnym zakręcie. Nadwyrężona reputacja AHE wpływa negatywnie na tegoroczny nabór nowych studentów. Rekrutacja zamiast wzrastać ? spada. Obecnie mamy 4 razy mniej kandydatów na studia niż w zeszłym roku, w okresie największej negatywnej kampanii prasowej. Jeśli stan ten nie zmieni się, Uczelnia nie będzie w stanie dalej funkcjonować. Upadnie.

Wiem, że wielu Was czeka na wypłaty zaległych i należnych im pensji. Mimo to przychodzicie do pracy, nie zostawiliście studentów, pomagacie nam i aktywnie współpracujecie na rzecz Uczelni. Wasza postawa to nie tylko bezinteresowna pomoc, ale rodzaj prawdziwego heroizmu, za który bardzo Wam dziękuję!

Szanowni Państwo,
Dzięki Państwa zaangażowaniu i aktywności, po wielu kontrolach i rozmowach, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaakceptowało nasze dalsze funkcjonowanie. Posiadamy ważne akredytacje na wszystkich funkcjonujących kierunkach. Uczelnia osiągnęła stabilizację prawną i organizacyjną. Jedynym naszym problemem jest teraz niska rekrutacja.

Teraz jedyną ścieżką uratowania uczelni od likwidacji jest Wasza wspaniałomyślność, polegająca na dalszej aktywności mimo braku pensji. Studenci obronią prace. Przyjdzie nowa młodzież. Dobre wyniki rekrutacji pozwolą przebrnąć przez kłopoty finansowe i sprawią, że AHE będzie mogła normalnie funkcjonować i rozwijać się. Apelujemy do Was o wsparcie reputacji i pomoc w naborze nowych studentów.

Chciałbym także dodać, iż Uczelnia zmaga się z problemami finansowymi nie w konsekwencji nieroztropnej polityki finansowej. Wszystkie gromadzone przez lata środki były systematycznie wydawane na rozwój Uczelni oraz lokowane w nieruchomościach, które dziś wystawiamy na sprzedaż, aby uregulować zobowiązania wobec naszych pracowników. W załączeniu do apelu przeczytają Państwo bardziej szczegółowe informacje na ten temat finansów AHE.

Drodzy Nauczyciele,

Wasza pomoc i heroiczna postawa jest niezbędna, abyśmy wspólnie mogli ocalić i dalej realizować wartościowy i ciekawy projekt, którym jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Nie pozwólcie unicestwić naszej wspólnej pracy, dorobku wielu lat i ogromnego wysiłku, który wszyscy włożyliśmy w normalizację AHE w ciągu ostatniego roku.

Nie możemy liczyć na pomoc z zewnątrz. Gwarancją powodzenia Uczelni, Waszej przyszłości, a także wypłat zaległych Wam wynagrodzeń jest nasza wyjątkowa aktywność na rzecz promowania Uczelni wśród obecnych studentów oraz wszystkich, którzy chcieliby tutaj studiować. Proszę podejmijmy wspólnie ten wysiłek, aby zrekrutować nowych studentów i odzyskać prestiż Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wierzę, że najlepsze czasy AHE jeszcze przed nami!

dr Makary Stasiak
Prezydent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

« WRÓĆ

|
Dodaj komentarz
Imię

Komentarze
2011-02-01 09:07:55 - EncokeLoock
Przeczytaj caly blog jest bardzo dobry
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]