Publikacje zwarte:
Udział w konferencjach:
Centrum Kreatywności i Przedsiębiorczości jest firmą świadczącą usługi szkoleniowe,
istniejącą na rynku ogólnopolskim nieprzerwanie od ponad 10 lat.
Kim jesteśmy....
Specjalizujemy się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów rozwijających umiejętności psychospołeczne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zarówno w obszarze zawodowym, jak prywatnym. Głównym narzędziem naszej pracy jest metoda warsztatowa, którą udoskonalamy poprzez rozwijanie nowych technik, metod pracy z klientem, wymianę doświadczeń.
Od 2007 roku jesteśmy obecni na rynku europejskim prowadząc warsztaty i szkolenia w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech i Portugalii i Czechach.
CENTRUM KREATYWNOŚCI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Część I
WSTĘPNE INFORMACJE O DZIAŁALNOŚCI CKIP INFORMACJE ODNOŚNIE METODYKI KSZTAŁCENIA PODMIOTOWEGO
EACI (European Association for creativity and innovation) - Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Kreatywności i Innowacji jest europejskim stowarzyszeniem, organizacją o charakterze non ? profit, skupiającą się na upowszechnianiu wiedzy z zakresu kreatywności i innowacji na terenie całej Europy. Podstawową działalnością EACI są konferencje naukowe odbywające się cyklicznie co dwa lata, funkcjonowanie strony internetowej (www.eaci.net), poszerzająca się lista mailingowa i utrzymywanie stałego kontaktu z siecią ośrodków z Europy i całego świata. EACI jest otwarte na współpracę ze wszystkimi organizacjami działającymi na zasadzie non ? profit. Stowarzyszenie to stawia sobie za cel stworzenie przestrzeni w której mogłyby współistnieć teoria nauki, bussines, wiedza i praktyka trenerska. Członkowie EACI chcą współtworzyć społeczność propagującą najlepsze praktyki wywodzące się z idei kreatywności i innowacyjności.
Pierwsza konferencja zorganizowana przez EACI odbyła się w 1987 r. W 1993r. EACI stała się formalną organizacją zarejestrowaną na prawach fundacji.
Zarząd EACI składa się z członków wybieranych kadencyjnie spośród społeczności europejskich, którzy zobowiązani są aktywnie uczestniczyć w głosowaniach dotyczących kwestii poruszanych przez Organizację, m.in. lokalizacja kolejnych konferencji.
Animator podmiotowości i przedsiębiorczości
Aby uzyskać tytuł Animatora należy uczestniczyć w 64 godzinnym szkoleniu.
W trakcie szkolenia uczestnicy nabywają wiedzę z obszaru umyślnej twórczości i metodyki kształcenia podmiotowego. Wiedza ta przydatna jest w pracy z grupami, ale przede wszystkim wspiera nieustanny proces uczenia się i rozwoju.
Efektem szkolenia jest zdobycie praktycznych umiejętności metodycznych w zakresie pracy z grupą ? świadomość procesu grupowego, poznanie idei kształcenia podmiotowego oraz rozwój osobisty w obszarach świadomości wartości, świadomości emocji, rozpoznawania posiadanych zasobów, dyspozycji i kształtowania postawy twórczej.
Dodatkowo Animator przedsiębiorczości ma możliwość poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i zarządzania innowacyjnego.
Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik jest zobowiązany przeprowadzić obserwacje prowadzonych warsztatów oraz współprowadzić dwa z nich. Dodatkowo, każdy uczestnik przed przystąpieniem do egzaminu, powinien przedstawić autorskie ćwiczenia w przypadku Animatora podmiotowości, natomiast w przypadku Animatora przedsiębiorczości dodatkowym elementem jest projekt własnego przedsięwzięcia..
Uprawnienia Animatora nadawane są przez trzyosobową komisję i ich okres ważności wynosi 3 lata. Stopień Animatora jest stopniem wyjściowym do uzyskania dalszych stopni trenerskich.
Młodszy trener
Aby uzyskać tytuł Młodszego trenera należy posiadać tytuł animatora minimum rok i udokumentowanie pracy trenerskiej w wymiarze 300 godzin dydaktycznych. Dodatkowo kandydat ubiegający się o podniesienie stopnia trenerskiego jest zobowiązany wziąć udział w 36 godzinnym warsztacie dotyczącym metodyki zajęć grupowych oraz zaprojektowaniem scenariusza warsztatu o tej tematyce. Kolejnym zadaniem jest przeprowadzenie samodzielnie zorganizowanego warsztatu pod kierunkiem superwizora. Tytuł Młodszego trenera nadaje komisja po wcześniejszym przeprowadzeniu egzaminu z zakresu metodyki pracy z podmiotem. Nadanie tytułu młodszego trenera potwierdza nabycie kompetencji poszerzania i wzbogacania pola świadomości u innych, i uprawnia do współprowadzenia warsztatu ze stażystą. Uprawnienia trenerskie ważne są przez okres trzech lat.
Trener
O przyznanie tytułu Trenera może ubiegać się osoba posiadająca tytuł Młodszego trenera i posiadająca doświadczenie minimum dwuletnie. Dodatkowo, każda osoba ubiegająca się o podniesienie stopnia powinna posiadać udokumentowaną pracę trenerską w wymiarze nie mniejszym niż 500 godzin dydaktycznych. Podniesienie stopnia trenerskiego odbywa się po wcześniejszej prezentacji własnego warsztatu pracy z zakresu koncepcji podmiotowości, prezentacji własnego dorobku na konferencji dla Trenerów, a także uczestnictwie na Katedrze Podmiotowości. Wszystkie te działania podlegają ocenie komisji trenerskiej, która nadaje tytuł. Osoba posiadająca tytuł Trenera specjalizuje się w przekazywaniu wiedzy i umiejętności w wybranym obszarze świadomości.
Trener konsultant
O nadanie tego tytułu ubiegać się mogą Trenerzy z minimum trzyletnim doświadczeniem. Komisja trenerska nadaje tytuł po wcześniejszej ocenie i akceptacji autorskich dokonań w zakresie koncepcji lub metodyki kształcenia podmiotowego, wydanych drukiem w postaci samodzielnej pracy. Trener konsultant jest najwyższym stopniem trenerskim. Osoby posiadające ten tytuł oprócz rozwijania własnych kompetencji, mają możliwość rozwijania pola świadomości u innych.